Úvodní strana Náš příběh

ABEL – NEKONEČNÁ PÉČE O TISK

jsme jedničkou na trhu s alternativními tiskovými kazetami

kazet jsme v ABELu zachránili a vyrobili z nich alternativní tiskové kazety

plastového odpadu už jsme celkem ušetřili díky výrobě alternativních kazet

kovů vytřídíme každý rok, z toho 15 tun železa a 7 tun hliníku

vzrostlých stromů zachráníme každý rok

%

je naše uhlíková stopa nižší oproti výrobě originálů

 

Renovujeme, vyvíjíme, prodáváme

Naše práce a naše poslání nabízet špičkové tiskové služby nikdy nekončí. Od výroby alternativních tiskových kazet jsme dorostli až k dodávkám komplexních tiskových řešení. Naše podnikání se postupně stalo Möbiovou smyčkou, které jsme však přidali rozměr lidskosti a šetrného přístupu k životnímu prostředí.

Z jednotlivce v rodinnou firmu

Dáváme práci stále více a více lidem. Ze zaměstnanců se stávají členové naší ABEL rodiny. Budujeme obchodní síť, prostřednictvím které poskytujeme našim zákazníkům péči, kterou nikde jinde nenajdou. Rosteme a sílíme. Staráme se o tisk, abyste se o něj nemuseli starat vy.

abel nyni
abel minulost

A jak to vlastně začalo?

Psal se rok 1988. Programátor Milan Mačuga v Opavě nalezl v tiskové kazetě tzv. Möbiovou smyčku. Převratný objev dvourozměrné plochy z roku 1858, která se jednoduše může stát trojrozměrným objektem. Pro mnohé je Möbiova smyčka ikonou koloběhu, pro některé znakem nekonečna, ale pro ABEL se stala symbolem počátku.

Krok za krokem k renovaci kazet

A tak se v Opavě zrodila myšlenka obnovy tiskových kazet pro jehličkové tiskárny. A protože byl o tuto službu velký zájem, mohlo se podnikání rozvíjet. Postupně k výrobě kazet pro jehličkové tiskárny, přibývá také výroba kazet pro inkoustové i laserové tiskárny. Díky vlastnímu výzkumu a vývoji brzy vyrábíme alternativní tiskové kazety, které se mohou směle rovnat s originály.

sipka pustit video

A to je celý příběh značky ABEL. Příběh dvou stovek lidí, kteří pečují o to, aby vaše starosti s tiskem končily stisknutím kombinace kláves Ctrl + P a vytažením vytištěné stránky z tiskárny.

Lidí, kteří zaznamenali na pomyslnou Möbiovu smyčku svůj vlastní příběh Nekonečné péče o tisk.